I NIEDZIELA ADWENTU – 3.12.2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu i jednocześnie nowy rok liturgiczny. To czas, kiedy na nowo odnawiamy w naszych sercach duchową czujność na światłość świata – na słowo wcielone – Jezusa Chrystusa. Temu czuwaniu sprzyjają pewne akcenty, świece adwentowe zapalane w kolejne niedziele adwentu. Także poranne Msze św. roratnie, które otwierają naszą nadzieję na wschodzące słońce, na Jezusa. Zechciejmy ten czas przeżyć owocnie. Zapraszam jednocześnie na Msze św. roratnie w poniedziałek, środę i w sobotę na 6.30 rano. Wieczornych Mszy św. w te dni nie będzie.
  2. Już dziś zapraszam na rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Rekolekcje rozpoczniemy w piątek 15 grudnia przed 3 niedzielą adwentu. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Michał Kuciński – ojciec duchowny WSD „Hosianum” i jednocześnie egzorcysta diecezjalny. Szczegółowy program rekolekcji podam za tydzień.
  3. Są do nabycia świece „CRITAS” – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, małe świece w cenie 10 zł, duże 20 zł, świece są w dwóch kolorach czerwonym i białym.
  4. Są już do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  5. Za tydzień spotkanie w naszej parafii ze świętym Mikołajem, bardzo proszę pomocników św. Mikołaja o pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.
  6. Poszukujemy wolontariuszy do zbiórki żywności dla potrzebujących. Zbiórka będzie w markecie „DINOod 4 do 10 grudnia. Pani Sołtys wystawi też zaświadczenie, jeśli będzie taka potrzeba. Zgłoszenia chętnych do Pani Sołtys lub Pana Tomasza Gajewskiego. Pani Sołtys zaprasza na spotkanie z elfami dzieci w przyszłą sobotę 9 grudnia.
  7. „Anioły z Wójtowa” zapraszają na minifestyn charytatywny na rzecz Amelki Banaszek – dzisiaj w świetlicy wiejskiej, na festynie wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży – ratujmy wspólnie małe serce.
  8. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca, a zatem „zbiórka inwestycyjna” na rzecz naszej parafii.
  9. Bardzo dziękuję za składane ofiary. Do puszki pod chórem zbieramy ofiary na dekoracje świąteczną.
  10. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10zł, „Mały Gość niedzielny” dla dzieci 7zł. Pojawiła się także nowa seria wydawnicza pt. „Historia Kościoła”, to dwumiesięcznik, który jest ciekawą lekturą wiedzy o kościele – 12 zł.

Życzę wszystkim dobrego tygodnia i dobrego czasu wypoczynku