XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2023 r.

  1. Przeżywamy szczególny miesiąc pamięci za naszych drogich zmarłych, dlatego zapraszam na nabożeństwa wypominkowe od wtorku do soboty o godz. 17.30, w niedzielę o 8.15.
  2. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wczorajszego święta niepodległości, dziękuje za wypieki, za wszelkie dobre potrawy, za ustawianie stołów, za przepiękny koncert w wykonaniu naszych dzieci. Dziękuje za wszelkie dobro.
  3. Za tydzień w niedzielę przypada ogłoszony przez papieża Franciszka „Światowy dzień ubogich”. Tego dnia będziemy zbierać na potrzeby ubogich do puszek, jest to inicjatywa „Caritas”.
  4. Jak co roku uczestniczymy w akcji „Oczyść dom i świat z elektrośmieci – wesprzyj z nami Kościoły na wschodzie”. Zatem zapraszam do oddawania zużytego sprzętu elektronicznego, którego odbiór w naszej parafii będzie 1 grudnia o godz. 16.00. Do tego czasu składujemy zużyty sprzęt elektroniczny pod schodami przy wejściu do salki parafialnej. Więcej informacji na plakatach oraz na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.
  5. Zbliża się powoli spotkanie w naszej parafii ze świętym Mikołajem, wprawdzie to za miesiąc, ale już dziś proszę pomocników św. Mikołaja o pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.
  6. Wśród naszych parafian powstała inicjatywa na comiesięczne wspólne spotkania modlitewno-formacyjne. Serdecznie zapraszamy każdego, kto chciałaby w taki sposób budować i rozwijać swoją relację z Panem Bogiem. Najbliższe spotkanie modlitewne odbędzie się w sobotę 18. listopada o godz. 16:30. Będzie to prowadzona modlitwa Słowem Bożym przed Najświętszym Sakramentem. Po modlitwie zapraszamy na wspólną Mszę Świętą o godz. 18:00. Dla rodzin
    z dziećmi zapewniamy opiekę dla dzieci na czas spotkania.
  7. Bardzo dziękuję za składane ofiary. Do puszki pod chórem można składać ofiary na dekoracje kwiatowe.
  8. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10zł jak również „Mały Gość niedzielny” dla dzieci 7zł. Jest „Gość specjalny”, w którym głównym tematem jest osoba Matki.

Życzę wszystkim dobrego tygodnia i dobrego czasu wypoczynku

Szczęść Boże!

Skip to content