XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.10.2022 r.

1. W najbliższą sobotę będziemy w liturgii kościoła przeżywać wspomnienie św. Teresy od Jezusa – Karmelitanki.
  2. W czwartek zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy tradycyjnie Adoracją Pana Jezusa o godzinie 19.00, a o 20.00 będzie Msza św. i po niej procesja różańcowa wokół kościoła. Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. prof. Marian Machinek MSF – który pracuje na Wydziale Teologii naszego uniwersytetu.
  3. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe od wtorku do soboty na godz. 17.30, a w niedzielę na 8.30. Od najbliższego piątku zapraszam również dzieci na różaniec o g.16.30. Zapraszam do róży różańcowej 20 osób.
  4. 16 października po Mszy św. o godzinie 11.00 zapraszam na pierwsze spotkanie rodziców wraz z dziećmi, które rozpoczynają przygotowania do pierwszej komunii św.
  5. Jak zapowiadałem tydzień temu dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy „zbiórkę inwestycyjną”. I taka zbiórka będzie przy okazji ofiar na tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca. Pierwszą konieczną inwestycją, na którą będziemy zbierać ofiary jest przerobienie głównego wejścia do kościoła (powiększanie drzwi i rozbudowa przedsionka). – serdeczne Bóg zapłać za otwarte serca.
  6. W ostatnią sobotę października (29.10) planuję i zapraszam na wspólną wycieczkę – pielgrzymkę Niepokalanów – Świątynia Opatrzności Bożej, w planach odwiedzimy także groby bł. Kard. Wyszyńskiego i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Szacunkowy koszt przy udziale 50 osób to 150-200 zł, ale szczegóły podam przy dokładnym wyliczeniu w najbliższą niedzielę.
  7. Zapraszamy szczególnie seniorów w naszej parafii na spotkanie z policjantem nt. „Bezpieczny senior”. Będzie omówionych wiele ciekawych spraw, aby czuć się bezpieczniej. Spotkanie odbędzie się 12 października o godz. 16.00 w świetlicy w Wójtowie.
  8. Serdeczne podziękowanie za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Do puszki po chórem możemy składać ofiary na kwiaty.
  9. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 8 zł, jest do nabycia kalendarz na ścianę wydany przez wydawnictwo „Gościa niedzielnego” – cena 15 zł.