XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.10.2023 r.

 1. Zakończyły się prace remontowe w naszej świątyni w prezbiterium, zostało przygotowane nowe miejsce na relikwie św. Faustyny. Jak widzimy zmienił się wygląd prezbiterium, nie ma stalowej konstrukcji podtrzymującej krzyż. Krzyż jest zawieszony od sufitu – takie mocowanie jest spowodowane wymogami liturgicznymi. W miejscu obrazu Jezusa Miłosiernego jest ikona Jezusa Miłosiernego, wykonana przez siostry karmelitanki ze Spręcowa, św. Faustyna, kiedy ze łzami w oczach wyznawała Jezusowi: „Kto Cię wymaluje tak pięknym, jakim jesteś?” usłyszała od Niego: „Nie w piękności farby ani pędzla jest wielkość tego obrazu, ale w łasce mojej”. Nasza ikona ma się wpisać do całości wystroju prezbiterium obok ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Również kolor ścian, na których są zawieszone ikony ma wydobyć ich piękny wygląd. Za wykonanie prac remontowych bardzo gorąco dziękuję Panu Dariuszowi Niksie oraz pracownikom jego firmy „BUDMAGIC”.
 2. Dziś ostatni dzień zapisów dzieci do pierwszej komunii św. oraz kandydatów do bierzmowania.
 3. Bardzo gorąco dziękuję naszym drogim parafiankom za sprzątanie kościoła po zakończonych pracach remontowych. Bóg zapłać.
 4. Od przyszłego czwartku 5 października, w dniu liturgicznego wspomnienia św. siostry Faustyny rozpoczniemy kilkudniowe rekolekcje „O Miłosierdziu Bożym” w naszej parafii. Mają one przygotować nas duchowo do uroczystości wprowadzenia relikwii św. Faustyny do naszej świątyni. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą w czwartek, piątek oraz w sobotę o godzinie 18.00. Rekolekcje poprowadzi ksiądz Bartłomiej Matczak. Natomiast w niedzielę 8 października podczas Mszy św.
  o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii świętej Faustyny do naszego kościoła. Serdecznie zapraszam na te wydarzenia.
 5. Rozpoczniemy miesiąc październik, a zatem zapraszam na nabożeństwa różańcowe w niedzielę na godzinę 8.30, a od wtorku do soboty na 17.30. Różaniec dla dzieci będzie w każdy piątek o godz. 16.45.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać PIERWSZY PIĄTEK i PIERWSZĄ SOBOTĘ miesiąca. W piątek będę odwiedzał chorych naszej parafii od godz. 8.30. Nabożeństwo pierwszo-piątkowe wyjątkowo po Mszy św. o godz. 18.00. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na nabożeństwo o godz. 17.00.
 7. W przyszłą sobotę zapraszam ministrantów na pierwszą zbiórkę na godz. 11.00
 8. Bardzo dziękuję za składane ofiary. Do puszki pod chórem można składać ofiary na dekoracje kwiatowe.
 9. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10zł jak również „Mały Gość niedzielny” dla dzieci 7zł.
 10. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Życzę wszystkim dobrego tygodnia i dobrego czasu wypoczynku

Szczęść Boże!

Skip to content