XVII Niedziela Zwykła „B” – 25.07.2021 r.

1.Przeżywamy dziś 16 niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje Jezusa, który dostrzega zwykły ludzki głód i to Go porusza. Jakie głody naszego serca nosimy w sobie? Niech to pytanie pozostanie w nas i nas prowadzi. to jednocześnie druga niedziela miesiąca.

2. We wtorek przypada 27 dzień miesiąca. Jest to dzień nowenny Gietrzwałdzkiej. Zapraszam na adorację NS na godz. 17.00 z różańcem i litanią do MB Gietrzwałdzkiej o 17.30
W poniedziałek przypada wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NMP; w czwartek św. Marty; w sobotę św. Ignacego z Loyoli.

3. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce przy wejściu do salki parafialnej pod zadaszeniem od dnia 26 lipca do dnia 30 lipca do 16.00 (wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie).

4. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Polecamy wszystkich kierowców i podróżujących Jego opiece. Po ogłoszeniach pomodlimy się jeszcze za wstawiennictwem św. Krzysztofa i wyjdę przed Kościół pobłogosławić pojazdy. Jeśli ktoś będzie miał życzenie by jego pojazd był pobłogosławiony to proszę stać przy pojeździe.

5. Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o naszą parafię, dziękuję za prace przy kościele za wykoszenie trawy wokół kościoła oraz za ofiary składane na potrzeby parafii.
– Dziękuję za kwiaty do kościoła oraz pragnę przypomnieć, że ofiary na kwiaty można składać do puszki pod chórem z napisem „ofiara na kwiaty”. Dzięki tym zbiórkom możemy się cieszyć pięknymi dekoracjami kwiatowymi w naszej parafii, za wszelką ofiarność składam serdeczne Bóg zapłać.
Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła w miniony piątek.
Zapraszamy w każdy piątek po Mszy św. do sprzątania naszego kościoła.

Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

                                                                DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO CAŁEGO TYGODNIA!!!!

Skip to content