V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024 r.

1. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na wielkopostne nabożeństwa. W każdy piątek zapraszam na Drogi Krzyżowe o godzinie 16.30 dla dzieci, a o 17.30 dla dorosłych. Zapraszam także na „Gorzkie Żale” w każdą niedzielę na 8.40.
  2. Tradycyjnie w Wielkim Poście przy chrzcielnicy umieszczamy kosz na produkty żywnościowe i środki czystości dla ubogich członków naszej parafii. Niech to będzie nasza jałmużna wielkopostna. Bóg zapłać za wszelkie dary.
  3. W piątek 22 marca zapraszam do udziału w nocnej terenowej drodze krzyżowej w okolicach Wójtowa rozpoczniemy ok godzinie 21.00 (szczegóły tego wydarzenia są już na parafialnym Facebooku oraz stronie intenetowej)
  4. W sobotę 23 marca zapraszam na parafialną drogę krzyżową do Sanktuarium w Głotowie za Dobrym Miastem. Tę drogę rozpoczniemy o godzinie 11.00.
  5. W Niedzielę Palmową będą sprzedawane przy kościele specjalnie przygotowane palmy (podobnie jak w zeszłym roku) i dochód z ich sprzedaży przeznaczymy na ratowanie serca naszej małej parafianki Amelki Banaszek. Potrzeba jest ogromna, został wyznaczony nowy termin operacji serca w Stanach Zjednoczonych i potrzeba jeszcze wiele do zebrania by wyjazd i operacja mogły się odbyć. Już dziś dziękuję za złożone na ten cel ofiary.
  6. Za tydzień w niedzielę na zakończenie Mszy św. o godzinie 11.00 będzie poświecenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci wraz z rodzicami.
  7. W dniach od 18-24 marca w markecie „DINO” odbędzie się zbiórka żywności dla potrzebujących. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do pomocy w tej inicjatywie jako wolontariuszy. Zgłoszenia do Pani Beaty – Sołtys lub do Pana Tomasza Gajewskiego.
  8. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10zł, „Mały Gość niedzielny” dla dzieci 7zł. Zachęcam także do zakupu specjalnego wydania „Gościa Niedzielnego” – „Gość Extra” 14zł oraz jest nowy numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła” – 12 zł.
  9. Bardzo dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Do puszki pod chórem zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
  10. Nasza dekoracja wielkopostna nabrała nowego wyrazu. Jej wygląd przypomina już bardziej ogród pomimo tego, że jest w nim dużo kamieni. Światło i strumień wody zmieniły kolor na czerwień, co ma nam przypominać krew życia. Taki kształt obecnego wyglądu dekoracji, tłumaczy nam hebrajskie wieloznaczeniowe słowo „ADAMA” – co znaczy ziemia, ale oznacza też człowieka „ADAM”. Człowiek to ziemia, proch i tylko Bóg może tchnąć w ten proch życie. Krew życia prowadzi nas do wydarzeń przyszłej niedzieli Palmowej – czytanej Męki Pańskiej i po raz kolejny usłyszymy w przyszłą niedzielę słowa o przelanej Krwi Zbawiciela za zbawienie świata.