NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 24.03.2024 r.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Wielki Tydzień, w którym będziemy rozważali najważniejsze tajemnice naszej wiary: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Zaplanujmy sobie czas tak, by szczególnie w Triduum Paschalne uczestniczyć w tych pięknych i głębokich nabożeństwach.
 2. W WIELKI CZWARTEK o 19.00 zapraszam na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej podczas której dziękujemy Bogu za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do miejsca przechowania (ciemnicy) oraz adoracja Pana Jezusa do godziny 22.00.
  W WIELKI PIĄTEK – od godziny 8.00 rozpoczniemy adorację Pana Jezusa w Ciemnicy. Natomiast o 19.00 zapraszam na wieczorną Liturgię Męki Pańskiej na zakończenie Liturgii przeniesiemy Pana Jezusa do grobu. Adoracja do 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O godzinie 15.00 rozpoczniemy 9-dniową nowennę do Miłosierdzia Bożego oraz oprawimy Drogę Krzyżową.
  WIELKA SOBOTA – to dzień czuwania przy grobie Pana Jezusa, wspominamy Jego zstąpienie do otchłani oraz oczekujemy na Wigilię Paschalną. Adoracja przy grobie Pańskim od godziny 9.00 do 19.00.
  POŚWIECENIE POKARMÓW w Wielką Sobotę od godziny 9.00 do 12.00 CO PÓŁ GODZINY, w Bogdanach o 12.30.
  W Wielką Sobotę Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godzinie 20.00. Podczas tej liturgii przebogatej w symbole, poświęcimy ogień i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne (bardzo proszę by na tę liturgię przynieść świece chrzcielną)
 3. Msze św. w Wielkanoc: Rezurekcja o 6.00, a następnie 11.00 oraz 17.00. W drugi dzień świąt: 9.00, 11.00 i 17.00.
 4. Dzisiaj w Niedziele Palmową przed kościołem są sprzedawane specjalnie przygotowane palmy. Cały dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na operację serca Amelki Banaszek w Stanach Zjednoczonych. Bardzo też dziękuję za przygotowanie tych palm naszym parafiankom.
 5. Dzisiaj na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświecenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci wraz z rodzicami.
 6. Czas Wielkiego Postu zbieramy do kosza wystawionego przy chrzcielnicy produkty żywnościowe oraz środki czystości dla najuboższych członków naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać.
 7. Bardzo dziękuję Paniom z Koła Gospodyń za wykonanie jak zawsze pięknej palmy na dzisiejszą niedzielę Męki Pańskiej.
 8. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii za wpłaty na konto. Do puszki po chórem zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 9. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10zł oraz „Mały gość” – 7 zł oraz „Gość Extra” – 14 zł.
 10. Bardzo dziękuję za wszelką życzliwość. Życzę wszystkim dobrego tygodnia i owocnego przygotowania do świąt Wielkanocnych

Szczęść Boże!

Skip to content