IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024 r.

1. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na wielkopostne nabożeństwa. W każdy piątek zapraszam na Drogi Krzyżowe o g. 16.30 dla dzieci, a o 17.30 dla dorosłych. Zapraszam także na „Gorzkie Żale” w każdą niedzielę na 8.40.
  2. Tradycyjnie w Wielkim Poście przy chrzcielnicy umieszczamy kosz na produkty żywnościowe i środki czystości dla ubogich członków naszej parafii. Niech to będzie nasza jałmużna wielkopostna. Bóg zapłać za wszelkie dary.
  3. W dniach od 18-24 marca w markecie „DINO” odbędzie się zbiórka żywności dla potrzebujących. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do pomocy w tej inicjatywie jako wolontariuszy. Zgłoszenia do Pani Beaty – Sołtys lub do Pana Tomasza Gajewskiego.
  4. W piątek 22 marca zapraszam do udziału w nocnej terenowej drodze krzyżowej w okolicach Wójtowa rozpoczniemy ok g. 21.00 (szczegóły tego wydarzenia pojawią się na parafialnym Facebooku) natomiast przed Niedzielą Palmową w sobotę 23 marca zapraszam na parafialną drogę krzyżową do Sanktuarium w Głotowie za Dobrym Miastem. Tę drogę rozpoczniemy o godz. 11.00.
  5. W Niedzielę Palmową będą sprzedawane przy kościele specjalnie przygotowane palmy (podobnie jak w zeszłym roku) i dochód z ich sprzedaży przeznaczymy na ratowanie serca naszej małej parafianki Amelki Banaszek. Potrzeba jest ogromna, został wyznaczony nowy termin operacji serca w Stanach Zjednoczonych i potrzeba jeszcze wiele do zebrania by wyjazd i operacja mogły się odbyć. Już dziś dziękuję za złożone na ten cel ofiary.
  6. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10zł, „Mały Gość niedzielny” dla dzieci 7zł. Zachęcam także do zakupu specjalnego wydania „Gościa Niedzielnego” – „Gość Extra” 14zł oraz jest nowy numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła” – 12 zł.
  7. Bardzo dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Do puszki pod chórem zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
  8. W naszej dekoracji wielkopostnej pojawiły się kolejne nowe elementy. Jest coraz więcej zieleni, na gałęzi pojawiały się pąki kwiatów i kwiatki jeszcze nie rozwinięte. Życie w bliskości z Panem Bogiem jest bardzo dynamiczne i dotąd jałowa „pustynia serca” powoli staje się ogrodem. To plan Boży na człowieka, na nas. Bóg pragnie by nasze kamienne serce stało się pięknym ogrodem.