III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 3.03.2024 r.

1. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na wielkopostne nabożeństwa. W każdy piątek zapraszam na Drogi Krzyżowe o g. 16.30 dla dzieci, a w najbliższy piątek o 18.30 dla dorosłych. Zapraszam także na „Gorzkie Żale” w każdą niedzielę na 8.40.
  2. Młodzież, która się przygotowuje do bierzmowania zapraszam na spotkanie informacyjne dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
  3. Tradycyjnie w Wielkim Poście przy chrzcielnicy umieszczamy kosz na produkty żywnościowe i środki czystości dla ubogich członków naszej parafii. Niech to będzie nasza jałmużna wielkopostna. Bóg zapłać za wszelkie dary.
  4. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła młodym rodzinom naszej parafii. Bóg zapłać.
  5. Pani Sołtys dziś po Mszach św. o 9.00 i 11.00 w salce parafialnej zbiera opłaty za wywóz śmieci i podatki.
  6. W dniach od 18-24 marca w markecie „DINO” odbędzie się zbiórka żywności dla potrzebujących. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do pomocy w tej inicjatywie jako wolontariuszy. Zgłoszenia do Pani Beaty – Sołtys lub do Pana Tomasza Gajewskiego.
  7. Od piątku 8 marca do niedzieli 10 marca włącznie będziemy w naszej parafii przeżywać rekolekcje wielkopostne. Zapraszam na Msze św. z nauką rekolekcyjną w piątek o g.17.00 lub 19.00, w sobotę o g.11.00 lub 18.00, a w niedzielę Msze św. z nauką według porządku niedzielnego. Rekolekcje w tym Wielkim Poście poprowadzi dla nas Ks. kan. Paweł Zięba – dyrektor Warmińskiej „Caritas”.
  8. W przyszłą sobotę zapraszam na nabożeństwo uwielbienia Pana Boga po wieczornej Mszy św. będzie trwało ok 45 minut.
  9. Także w przyszłą sobotę między Mszami o g.11.00 a 18.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, jako że nasza parafia w tym dniu jest wielkopostnym kościołem stacyjnym.
  10. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10zł, „Mały Gość niedzielny” dla dzieci 7zł. Zachęcam także do zakupu specjalnego wydania „Gościa Niedzielnego” – „Gość Extra” 14zł oraz jest nowy numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła” – 12 zł.
  11. Bardzo dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Do puszki pod chórem zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
  12. W naszej dekoracji wielkopostnej pojawiły się kolejne nowe elementy. Stróżka wody wypływająca ze skały, z której bije światło i zielone bardziej jeszcze rozwinięte listki na wcześniej suchej gałęzi, oraz trochę zieleni. Ma to nam przypominać, że źródło życia, które bije z naszego „kamiennego serca” za sprawą Boga, zaczyna też dawać światło. To Bóg oświetla nasze drogi, a przy świetle widać więcej, a życie rozwija się szybciej.