III NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2022 r.

 1. Trwamy w okresie adwentu, pełnego zadumy oczekiwania na światło nadchodzącego zbawiciela Jezusa Chrystusa. Zapraszam w tygodniu na Msze Roratnie w poniedziałek, czwartek oraz sobotę na godz. 7.00 rano. Nie będzie Mszy św. roratniej w sobotę ze względu na rekolekcje w naszej parafii.
 2. Za tydzień przed 4 Niedzielą Adwentu będziemy przeżywać w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe 16-18 grudnia. Rekolekcje wygłosi ks. Radosław Czerwiński prefekt roku propedeutycznego WSD „Hosianum”. Zapraszam na Msze św. z nauką rekolekcyjną w piątek oraz sobotę o 17.00 i 19.00, a także w niedzielę według niedzielnego porządku.
 3. W drugi dzień rekolekcji 17 grudnia po ostatniej Mszy św. zapraszamy na Adwentowe Uwielbienie Pana Boga, które będzie trwało ok 30-40 minut. Ten modlitewny czas uwielbienia kierujemy do wszystkich członków naszej parafii, młodszych i starszych.
 4. Już dziś zapraszamy do udziału w Jasełkach, które pragniemy zorganizować po świętach Bożego Narodzenia. Bardzo proszę się zgłaszać w tej sprawie do Pani Iwonki i Pani Ani Świder.
 5. Jak co roku, w tym czasie ustawiamy przy chrzcielnicy kosz na produkty żywnościowe i środki czystości dla najuboższych członków naszej parafii. Zachęcam by się włączyć w tę piękną inicjatywę.
 6. Dziś przypada druga niedziela miesiąca, z której ofiary na tacę przeznaczamy na cele inwestycyjne. Bóg zapłać. W naszej świątyni jest nowa zabudowa przy konfesjonałach, zyskaliśmy dzięki niej dwa nowe schowki. Dziękuję Panu Grzegorzowi Kołakowskiemu za wykonanie tych prac. Koszt zabudowy to 4 tys. zł.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary na rzecz naszej parafii. Do puszki pod chórem zbieramy ofiary na dekorację świąteczną naszej świątyni. Bóg zapłać.
 8. Przy ambonce pojawiły świece „Caritas” na stół wigilijny – „wigilijne dzieło pomocy dzieciom najbiedniejszym”, małe świece są w cenie 10 zł, duża świeca 20 zł, wesprzyjmy to szlachetne dzieło.
 9. Są również poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara dobrowolna.
 10. Ogłoszenie od Pani Sołtys – Szanowni Mieszkańcy jak co roku zapraszamy Was serdecznie do zbiórki żywności i środków higieny w lokalnym sklepie. Tym razem specjalny kosz stanie w lokalnym sklepie DINO ul. Modrzewiowa 60. Liczymy na wasze wsparcie. Poszukujemy Wolontariuszek lub Wolontariuszy, którzy poświęcą swój czas i na zmianę będą pełnić dyżur przy koszu w sklepie. Akcja jest prowadzona wspólnie z Caritas Wójtowo. Zgłoszenia do Pani Beaty 602-486-476 lub do Pana Tomasza 607-266-441. Liczymy na wasze wsparcie a szczególnie młodzieży. Akcja będzie w dniach 12-20 grudnia.
 11. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 8 zł oraz „Małego Gościa” – 5zł.
 12. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i pięknego tygodnia, a naszym gościom miłego pobytu w naszej parafii.

Skip to content