II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 25.02.2024 r.

1. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na wielkopostne nabożeństwa. W każdy piątek zapraszam na Drogi Krzyżowe o g. 16.30 dla dzieci, a o 17.30 dla dorosłych. Zapraszam także na „Gorzkie Żale” w każdą niedzielę na 8.40.
  2. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek będę odwiedzał chorych od godz. 8.30. Spowiedź pierwszo-piątkowa od godz. 17.00 a nabożeństwo do NSPJ wyjątkowo po Mszy św. wieczornej. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na nabożeństwo ku czci NSNMP na godz. 17.00. Zapraszam.
  3. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. zapraszam próby śpiewu wraz z Panią Iwonką w każdą niedzielę o godz. 10.30.
  4. Młodzież, która się przygotowuje do bierzmowania zapraszam na spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
  5. Bardzo dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Do puszki pod chórem zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
  6. Tradycyjnie w Wielkim Poście przy chrzcielnicy umieszczamy kosz na produkty żywnościowe i środki czystości dla ubogich członków naszej parafii. Niech to będzie nasza jałmużna wielkopostna. Bóg zapłać za wszelkie dary.
  7. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10zł, „Mały Gość niedzielny” dla dzieci 7zł. Zachęcam także do zakupu specjalnego wydania „Gościa Niedzielnego” – „Gość Extra” 14zł.
  8. W naszej dekoracji wielkopostnej pojawiły się nowe elementy. Stróżka wody wypływająca ze skały i zielone listki na wcześniej suchej gałęzi. Ma to nam przypominać, że jedynie Bóg z naszego „kamiennego serca” potrafi wyprowadzić życiodajną wodę, którą jest On Sam. Ta woda życia, zaczyna rodzić życie, ale bardzo powoli. Stąd kilka zielonych liści na suchej gałązce.