II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13.03.2022 r.

  1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, które prowadzi ks. Bartłomiej Matczak – Dyrektor „Domus Mariae” w Gietrzwałdzie. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas każdej Mszy św. 7.30, 9.00, 11.00, 17.00 oraz w poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką o 17.00 i 19.00. Będzie to również okazja do skorzystania ze spowiedzi wielkopostnej, w konfesjonałach będą od jutra posługiwać księża z naszego dekanatu. Zapraszam serdecznie.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa „Drogi Krzyżowej” w każdy piątek o 16.30 dla dzieci oraz o 17.30 dla dorosłych. Na nabożeństwo „Gorzkich Żali” zapraszam w każdą niedzielę na 8.40 oraz na 16.30.
  3. Przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP (19 marca) przed każdą Mszą wieczorną odmawiamy nowennę do św. Józefa prosząc o potrzebne łaski. Serdecznie zapraszam do wspólnego włączania się w tę nowennę.
  4. W najbliższą sobotę organizujemy parafialną Drogę Krzyżową na błoniach w Gietrzwałdzie. Drogę Krzyżową rozpoczniemy o godzinie 11.00. po drodze krzyżowej wspólna kawa, herbata i coś słodkiego w „Domus Mariae”. Dojazd własnym transportem. Zachęcam zapisywać się na listę.
  5. Jak co roku w czasie Wielkiego Postu przeprowadzamy zbiórkę produktów żywnościowych oraz różnych środków czystości dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii. Pamiętajmy także o nich w czasie tego czasu.
  6. Dziękuję ze wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii, również za wpłaty na konto parafialne. Dziękuję za gruntowne sprzątanie kościoła w zeszłym tygodniu. Ofiary składane do puszki pod chórem przeznaczamy na dekorację wielkanocną grobu Pańskiego.
  7. Ogłoszenie sołectwa: Zapraszamy mieszkańców na Zebranie Wiejskie które odbędzie się 17 marca (czwartek) o godz. 18.00 w świetlicy ul. Wierzbowa 1w Wójtowie. W sprawie obwodnicy do Dywit. W celu wyrażenia swojego zdania wszyscy mieszkańcy mogą wypełnić ankietę (dostępna w przedsionku kościoła, świetlicy oraz w urzędzie gminy. Zdaniem większości mieszkańców nie zgadzamy się z żadnym wariantem obwodnicy, ale warto wyrazić własne zdanie. Pani Sołtys zbiera decyzje podatkowe oraz jest możliwość zapłaty w salce parafialnej.
  8. Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w cenie 8 zł oraz „Małego gościa” – 5 zł.
  9. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Wszystkim życzę dobrego tygodnia, na ten czas niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

Skip to content