II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.04.2022 r.

1. Przeżywamy dzisiaj II niedzielę wielkanocną (biała niedziela), która pragnieniem samego Pana Jezusa przekazanym jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus związał bowiem z tym świętem wielkie obietnice. Największą z nich złączył z Komunią świętą, przyjętą w tym dniu – jest to obietnica „zupełnego odpuszczenia win i kar”, czyli takiej łaski, jaką otrzymujemy tylko w sakramencie chrztu świętego. Wielkość tego święta polega także na tym, że wszyscy, nawet ci, którzy dopiero w tym dniu się nawracają, mogą uprosić wszelkie łaski, jeśli one są zgodne z wolą Bożą. Dzisiejsze święto to także święto „CARITAS”.
  2. Gościmy w naszej parafii dziś kleryka Wojciecha, który zbierze ofiary na utrzymanie naszego Warmińskiego Seminarium Duchownego. Dziękuję za wszelkie ofiary na ten cel.
  3. Zbliża się Uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci naszej parafii. Pierwsza próba przed tą uroczystością odbędzie się w środę 4 maja o godzinie 19.00 w Kościele. Obecność rodziców z dziećmi obowiązkowa.
  4. Od soboty rozpoczyna się miesiąc maj i nabożeństwa majowe. W naszym kościele będziemy modlili się do Matki Bożej o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Tradycyjnie też odbędą się majówki „w terenie”. W niedzielę za tydzień nabożeństwo majowe o godz. 19.00 przy krzyżu w lesie na przedłużeniu ul. Leszczynowej.
  5. Dziękuję za wszelką waszą życzliwość za składane ofiary na rzecz naszej parafii. Serdeczne Bóg Zapłać.
  6. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 8 zł, oraz „Małego gościa” – 5 zł.