I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023 r.

 1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dajmy szansę Panu Bogu, aby się odnowiły nasze serca w tym świętym czasie. Zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci o 16.30 a dla dorosłych o 17.30 a w niedzielę na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 8.40.
 2. W najbliższy wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 18.00
 3. Czas Wielkiego Postu to też możliwość dzieł miłosierdzia, które są wyrazem naszej jałmużny wielkopostnej, dlatego jak co roku wystawiamy kosz na produkty żywnościowe oraz środki czystości dla najuboższych członków naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać.
 4. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Serdecznie dziękuję za wszelką życzliwość podczas odwiedzin, za dobre spotkania i miłe rozmowy. Dla mnie osobiście był to bardzo ubogacający czas.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek zapraszam na nabożeństwo pierwszopiątkowe o 17.20 a po nim na Drogę Krzyżową. Od 8.30 rano będę odwiedzał chorych naszej parafii. W sobotę zapraszam na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP na godz. 17.00.
 6. Za tydzień po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby humanitarne dla mieszkańców Ukrainy. Składam serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 7. W Parafii NMP w Szczytnie jest organizowany koncert wielkopostny Antoniny Krzysztoń. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatne, a koncert odbędzie się 12 marca o godz. 19.15. Ksiądz Andrzej Adamczyk serdecznie nas zaprasza (informacje na plakacie). Również zaprasza na pielgrzymkę do Hiszpanii w dniach 29.04.-6.05. są jeszcze wolne 2 miejsca.
 8. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii za wpłaty na konto, również za ofiary na ogrzewanie zebrane w środę popielcową. Do puszki po chórem możemy składać ofiary na dekoracje kwiatowe oraz dekorację wielkopostną.
 9. Chciałbym jeszcze wyjaśnić znaczenie naszej dekoracji wielkopostnej. Widzimy rozbite naczynie, wysoki kamień oraz stojącą na nim różę, to wszystko jest na bliżej nieokreślonym tle, które może oznaczać pustkowie, ale również morze. Ta kompozycja przypominać ma nam kondycję człowieka po upadku w grzech. Rozbite naczynie to obraz człowieka, który powinien nosić życie, ale jest rozbity przez upadek i zbiera piach pustyni. Róża ustawiona na kamieniu ma przypominać nam Chrystusa, który był kuszony na górze i zwyciężył grzech oraz szatana. Kawałki rozbitego naczynia w pobliżu róży symbolizują ludzką naturę, która scalenia doznaje w bliskości z Chrystusem, który odkupił nasze winy.
 10. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10 zł.
 11. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i pięknego tygodnia, a naszym gościom miłego pobytu w naszej parafii.

Skip to content