I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 18.02.2024 r.

1. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na wielkopostne nabożeństwa. W każdy piątek zapraszam na Drogi Krzyżowe o godzinie 16.30 dla dzieci, a o 17.30 dla dorosłych. Zapraszam także na „Gorzkie Żale” w każdą niedzielę na 8.40.
  2. W przeżywaniu Wielkiego Postu ma nam też pomóc symbolika dekoracji przed ołtarzem. W tym roku widzimy symboliczny obraz pustyni pełnej większych i mniejszych kamieni. Ten obraz wyraża stan ludzkiej duszy i serca, duszy, która często bywa pusta jak sama pustynia, a kamienie to symbol „kamiennego” ludzkiego serca.
    W kolejne niedziele WP będziemy mogli dostrzec co Bóg w tym czasie pragnie uczynić z naszym sercem.
  3. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. zapraszam próby śpiewu wraz z Panią Iwonką w każdą niedzielę o godz. 10.30.
  4. Zapraszam ministrantów w przyszłą sobotę na zbiórkę w salce parafialnej o godz. 10.00
  5. Bardzo dziękuję za składane ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.
  6. Pani Sołtys w salce parafialnej wydaje dziś po Mszach św. decyzje podatkowe.
  7. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10zł, „Mały Gość niedzielny” dla dzieci 7zł. Zachęcam także do zakupu specjalnego wydania „Gościa Niedzielnego” – „Gość Extra” 14zł.