I Niedziela Adwentu „B” – 28.11.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczęliśmy tym samym czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Niech to będzie dla nas czas duchowej refleksji nad przychodzeniem Boga do naszego serca a zarazem czas przygotowania mu wewnętrznej drogi.
  2. Kończy się miesiąc listopad zapraszam na ostatnie nabożeństwa wypominkowe jeszcze w dzisiejszą niedzielę na 8.15 oraz 16.15, w poniedziałek na 17.30 oraz we wtorek po Mszy św. roratniej.
  3. W Adwencie Msze św. Roratnie będą odprawiane we wtorki i soboty o godz. 6.30. Nie będzie Mszy św. w te dni o godz. 18.00 chyba, że jest już zamówiona intencja. Na Msze roratnie zapraszam szczególnie dzieci z lampionami.
  4. W czasie Adwentu podejmiemy piękną inicjatywę, która dotyczy zbiórki produktów żywnościowych oraz środków czystości itp. dla najbardziej potrzebujących rodzin w naszej Parafii. Zachęcam o pełne otwartości serce, szczególnie ważna jest to postawa by dostrzegać potrzeby innych.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 8.00 będę odwiedzał naszych drogich chorych, zapraszam na nabożeństwo ku Czci NSPJ na 17.45., a w sobotę na nabożeństwo ku Czci Niepokalanego Serca NMP na godz. 17.00.
  6. Do puszki pod chórem, do której zbieramy ofiary na kwiaty zbieramy tym razem ofiary na świąteczną dekorację naszego Kościoła. Bóg zapłać.
  7. Informacja dla wszystkich dzieci. Jeśli byłyście grzeczne to w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odwiedzi nas specjalny gość. Serdecznie was zapraszamy. Zachęcamy rodziców, aby wsparli św. Mikołaja i zostali Jego pomocnikami.
  8. Dziękuję ze wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii, również z wpłaty na konto parafialne. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła, dziękuję za ofiary do puszki składane na dekoracje kwiatowe. Zapraszam w każdy piątek po Mszy św. do sprzątania naszej świątyni.
  9. Są do nabycia opłatki na stół wigilijny (ofiara dobrowolna), oraz świece CARITAS „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” mała – 5 zł, duża – 15 zł
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” a także kalendarz w cenie 15 zł