I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Okres Adwentu, pełnego zadumy oczekiwania na światło nadchodzącego zbawiciela Jezusa Chrystusa. Jest to także początek nowego roku liturgicznego. Zapraszam w tym tygodniu na pierwszą Mszę roratnią we czwartek o godz. 7.00 rano. Na zakończenie poświęcę wieńce adwentowe.
  2. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa wypominkowe za zmarłych we wtorek i środę na godzinę 17.30.
  3. Kandydatów do bierzmowania zapraszam dziś na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godzinie 11.00
  4. W piątek przypada I piątek miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo o 17.45. ku Czci NSPJ, spowiedź święta będzie od godz. 17.00. Tego dnia od 8.30 będę odwiedzał chorych naszej parafii. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam na nabożeństwo ku Czci Niepokalanego serca NMP na g. 17.00
  5. Uczestniczymy w akcji „Oczyść dom i świat z elektrośmieci”. Zużyty sprzęt elektroniczny jest zbierany do 7 grudnia do godz. 16.00. Elektro-śmieci składujemy pod schodami przy wejściu do salki parafialnej.
  6. Jak co roku, w tym czasie ustawiamy przy chrzcielnicy kosz na produkty żywnościowe i środki czystości dla najuboższych członków naszej parafii. Zachęcam by się włączyć w tę piękną inicjatywę.
  7. Serdecznie zapraszam do róży różańcowej, jest już zapisanych 13 osób, modlimy się, aby Maryja wyprosiła łaskę dla tej tworzącej się róży różańcowej.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła w piątek i również za wszelkie ofiary na rzecz naszej parafii. Do puszki pod chórem zbieramy ofiary na dekorację świąteczną naszej świątyni. Bóg zapłać.
  9. Za tydzień o godzinie 11.00 będziemy gościć specjalnego gościa w naszej parafii, św. Biskup Mikołaj ma nas nawiedzić z podarkami, zapraszamy dzieci najmłodsze, a rodziców zapraszamy by stali się pomocnikami św. Mikołaja.
  10. Przy ambonce pojawiły świece „Caritas” na stół wigilijny – „wigilijne dzieło pomocy dzieciom najbiedniejszym”, małe świece są w cenie 10 zł, duża świeca 20 zł, wesprzyjmy to szlachetne dzieło.
  11. Serdeczne podziękowanie za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.
  12. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 8 zł oraz „Małego Gościa” – 5zł.