NIEDZIELA Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2022 r.

1. Bardzo chciałbym podziękować wszystkim Panom z naszej parafii zaangażowanym w pomoc w osadzeniu i ustawieniu choinek w naszym kościele na Uroczystość Bożego Narodzenia. Całym sercem również dziękuję Paniom za sprzątanie Kościoła i ustawienie dekoracji.
  2. Zapraszamy do udziału w Jasełkach, które pragniemy zorganizować po świętach Bożego Narodzenia. Bardzo proszę się zgłaszać w tej sprawie do Pani Iwonki i Pani Ani Świder.
  3. Bardzo gorąco dziękuję za złożone w czasie adwentu produkty żywnościowe i środki czystości dla najuboższych członków naszej parafii. Zgromadzone dary są świadectwem wrażliwości serc na najbardziej potrzebujących pomocy.
  4. W tyle naszego kościoła powstała kapliczka Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, wizerunek MB Gietrzwałdzkiej nie widnieje już na sztaludze i myślę, że znalazł godne miejsce w naszej świątyni.
  5. W kapliczce pojawił się także w ramach testu system świeczników wotywnych – St. Kilian’s uważany za najczystszy, najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych. Rozwiązanie to jest innowacyjne, bezobsługowe, bezpieczne, nie wydzielające sadzy i nie generujące odpadów co sprawia, że nie ma negatywnego wpływu na wnętrze kościoła i na środowisko.
  6. Po nowym roku rozpocznę w naszej parafii wizytę duszpasterską tzw.: „Kolędę”. Szczegóły podam w następną niedzielę.
  7. Jutro do puszek odbędzie się zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski im św. Jana Pawła II.
  8. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszam na nabożeństwo dziękczynne za miniony rok. Nabożeństwo rozpoczniemy o 17.30.
  9. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 8 zł oraz „Małego Gościa” – 5zł.