XXIX Niedziela Zwykła „B” – 17.10.2021 r.

  1. Słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii skłaniają do zastanowienia się nad tematem służby. Czy to rozumiem i czy chcę służyć innym?
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące wspomnienia: Poniedziałek – św. Łukasza Ewangelisty; Środa – św. Jana Kantego; Piątek – św. Jana Pawła II.
  3. Dziś po Mszy św. o 11.00 pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
  4. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe w tygodniu od poniedziałku do soboty na 17.30 a w niedzielę na 8.30. Dzieci zapraszam na różaniec w każdy piątek na 17.30.
  5. Zbliżają się nabożeństwa wypominkowe w listopadzie. Na stolikach przy wyjściu są karteczki wypominkowe. Bardzo bym prosił o czytelne wypisywanie swoich zmarłych, bym nie popełnił dużo błędów językowych w wyczytywaniu imion i nazwisk. Karteczki można składać do skrzynki przy ambonce. A wzorem lat ubiegłych proszę o zaznaczenie również dnia, w którym modlić się będziemy za drogich nam zmarłych.
  6. Wraz z grupą parafian rozpoczęliśmy organizację 6-dniowej pielgrzymki parafialnej do Hiszpanii dla 40 osób. Odbyłaby się ona w dniach 29 kwietnia – 4 maja 2022r. Koszt pielgrzymki to ok 4 tyś. zł. Więcej informacji w zakrystii – rozpoczynamy zapisy na pielgrzymkę.
  7. Tydzień temu przeżywaliśmy XXI Dzień Papieski w związku z tym dziś odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – Jest to Fundacja, która zbiera fundusze na edukację uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
  8. Dziękuję ze wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii, również z wpłaty na konto parafialne. Dziękuję za sprzątanie naszego kościoła, dziękuję za ofiary do puszki składane na dekoracje kwiatowe. Zapraszam w każdy piątek po Mszy św. do sprzątania naszej świątyni.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
  10. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Wszystkim życzę dobrego tygodnia, na ten czas niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

Skip to content