XXII Niedziela Zwykła „B” – 29.08.2021 r.

  1. Dzisiejsza XXII Niedziela zwykła w liturgii słowa zatrzymuje nas nad słowami Pana Jezusa, który przypomina ludowi słowa proroka Izajasza „Ten lud czci mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode mnie”. Te słowa prowokują by sobie postawić pytanie: Czy moje serce jest blisko Boga?
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące wspomnienia: Środa – NMP, Królowej Pokoju, Piątek – św. Grzegorza Wielkiego – papieża.
  3. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo pierwszo-piątkowe na godzinę 17.45. Spowiedź św. od godziny 17.00. Tego dnia również odwiedzę z komunią św. chorych od godziny 8.00.
  4. Pierwsza sobota miesiąca to nasza szczególna pamięć o Niepokalanym Sercu NMP. Zapraszam na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca na 17.00.
  5. Zapraszam do służby ministranckiej chłopców w naszej parafii. Jutro pierwsza zbiórka ministrantów po Mszy św.
  6. Dzieci i młodzież rozpoczyna w tym tygodniu nowy rok szkolny. Pamiętajmy szczególnie o dzieciach i młodzieży z naszej parafii w naszej modlitwie, aby Pan Bóg im błogosławił na nowy rok nauki. W przyszłą niedzielę na Mszy o godzinie 11.00 pobłogosławię tornistry i przybory szkolne dzieciom z pierwszych klas.
  7. Bardzo dziękuję za wszelkie prace przy kościele. Dziękuję ze wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękuję za dbałość o wygląd i sprzątanie naszego kościoła. Zapraszam w każdy piątek po Mszy św. do sprzątania naszej świątyni.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa” – cena 5 zł
  9. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Wszystkim życzę dobrego tygodnia, na ten czas niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

Skip to content