XX Niedziela Zwykła „B” – 15.08.2021 r.

1.Dzisiejsza Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypomina nam prawdę, że jak Matka Boża jesteśmy powołani do życia z Bogiem w niebie a jednocześnie Maryja na tej drodze jest dla nas nauczycielką i przewodniczką w wierze. Powierzajmy jej nasze serca

2. Z racji dzisiejszej uroczystości zaraz po ogłoszeniach odmówimy modlitwę błogosławieństwa pierwocin płodów ziemi i pobłogosławię przyniesione bukiety i wianki z tychże płodów ziemi.

3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii Kościoła przypadają następujące wspomnienia: Wtorek – św. Jacka, Piątek – św. Bernarda, Sobota – św. Piusa X, papieża.

4. Papież Franciszek ogłosił w grudniu zeszłego roku, że szczególnym patronem tego roku będzie św. Józef Oblubieniec NMP. Z tej racji papież napisał do wiernych piękny list o tym wielkim świętym Kościoła i zachęcił, aby każdego 19 dnia miesiąca uczcić św. Józefa. Dlatego zapraszam we czwartek na nabożeństwo ku Czci św. Józefa, a po nim tradycyjnie na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz.17.30.

5. Bardzo dziękuję za wszelkie prace przy kościele: wykoszenie trawy oraz za piękną dekoracje świątyni. Dziękuje ze wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii i wyposażenie w niezbędny sprzęt do kuchni. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam w każdy piątek po Mszy św. do sprzątania naszej świątyni.

6. Bardzo dziękuje naszej lokalnej firmie „Elektropol” za wykonanie prac elektrycznych w remontowanym pomieszczeniu na plebanii oraz za wyposażenie parafii w oświetlenie zewnętrzne z tyłu kościoła.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”

Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Wszystkim życzę dobrego tygodnia, na ten czas niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

Skip to content