XIX Niedziela Zwykła „B” – 8.08.2021 r.

1.W dzisiejszą niedzielę słyszymy jak tłum rozmawiający z Jezusem szemrze przeciw Niemu i toczy z Nim swoisty spór. Warto dziś się zastanowić czy nasze spory z Panem Bogiem prowadzą nas do otwarcia na Niego czy wręcz odwrotnie.

2. Jutro w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – karmelitanki zamordowanej w czasie II wojny światowej w obozie w Oświęcimiu. Św. Teresa odnalazła w swoim życiu Jezusa a nawrócona z judaizmu w Krzyżu Jezusa odnalazła najgłębsze źródło miłości. Dziś jest jedną z kilku postaci świętych, które patronują Europie. We wtorek wspomnienie św. Wawrzyńca diakona i męczennika. W środę wspomnienie NMP Świętolipskiej, W czwartek św. Klary, W sobotę św. Maksymiliana Marii Kolbego.

3. W piątek przypada Dzień Fatimski zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu na 19.00 a o 20.00 na Mszę świętą. Po niej na procesję różańcową wokół Kościoła. Mszy św. będzie przewodniczył ksiądz Maciej Bartnikowski dyrektor WWD.

4. W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcę pierwociny płodów ziemi, kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Będziemy prosili tego dnia by Bóg błogosławił obfitymi zborami przez ręce NMP.
Bardzo chciałbym prosić w związku z tą uroczystością Wspólnotę Młodych Rodzin naszej parafii o pomoc w dekoracji kościoła na ten dzień. Dekorować będziemy Kościół w sobotę po wieczornej Mszy św.

5. Bardzo dziękuję za wszelkie prace przy kościele oraz za ofiary składane na potrzeby parafii.
Pragnę jeszcze raz przypomnieć, o możliwości składania ofiar na kwiaty do puszki pod chórem z napisem „ofiara na kwiaty”. Za wszelką ofiarność składam serdeczne Bóg zapłać.
Dziękuję za sprzątanie kościoła w miniony piątek.
Zapraszamy w każdy piątek po Mszy św. do sprzątania naszego kościoła.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”

Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

                                                                DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO CAŁEGO TYGODNIA!!!!

Skip to content