VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.02.2022 r.

 1. W najbliższą środę rozpoczniemy Okres Wielkiego Postu. Jest to czas zadumy, refleksji i przede wszystkim czas nawracania się. W środę zapraszam na Msze św. o godz. 17.00 oraz 19.00 z obrzędem posypania głów popiołem (jest to zewnętrzny znak pokuty). W środę obowiązuje wierzących post ścisły. Z inicjatywy Ojca św. Franciszka środa popielcowa jest także dniem postu i modlitwy w intencji mieszkańców Ukrainy. Zachęcam by się włączyć w tę intencję.
 2. W okresie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa „Drogi Krzyżowej” w każdy piątek o 16.30 dla dzieci oraz o 17.30 dla dorosłych. Na nabożeństwo „Gorzkich Żali” zapraszam w każdą niedzielę na 8.40 oraz na 16.30.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać Pierwszy Piątek i Pierwszą Sobotę miesiąca. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godziny 17.00 – tego dnia również odwiedzę chorych naszej parafii. W sobotę nabożeństwo ku czci NMP od godz. 17.00 zapraszam.
 4. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne na próby śpiewu przed pierwszą komunią św. Próby są prowadzone przez Panią Iwonkę w każdą niedzielę o 10.30.
 5. W związku z zaistniałą sytuacją wojny na Ukrainie Polska Akcja Humanitarna „Caritas” przeprowadza w całej Polsce w Kościołach zbiórkę do puszek na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Ta zbiórka odbędzie się w dzisiejszą niedzielę jak również w środę popielcową po każdej Mszy św.
 6. Ogłoszenie sołectwa: Gmina Barczewo rozpoczęła zbiórkę odzieży i innych środków potrzebnych mieszkańcom Ukrainy. Więcej informacji na stronie sołectwa i gminy Barczewo.
 7. W Środę popielcową była zawsze przeprowadzana zbiórka na ogrzewanie naszego kościoła, ale w związku z kwestą na poszkodowanych w konflikcie zbrojnym na Ukrainie, zbiórkę ofiar na ogrzewanie naszej świątyni przeprowadzimy w przyszłą niedzielę.
 8. Już dziś pragnę ogłosić, że w drugą niedzielę WP 13 marca rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Bartłomiej Matczak – Dyrektor Domus Mariae w Gietrzwałdzie. Także chcę ogłosić, że festyn parafialny odbędzie się 12 czerwca w niedzielę.
 9. Niestety jesteśmy zmuszeni na ten moment odwołać planowaną pielgrzymkę parafialną do Hiszpanii, ze względu na zbyt małą ilość chętnych. Staramy się przesunąć jej organizację na późniejszy czas.
 10. Dziękuję ze wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii, również za wpłaty na konto parafialne. Dziękuję za sprzątanie kościoła w zeszły piątek. Ofiary składane do puszki pod chórem przeznaczamy na dekorację wielkanocną grobu Pańskiego.
 11. Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w cenie 8 zł oraz „Małego gościa” – 5 zł.
 12. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Wszystkim życzę dobrego tygodnia, na ten czas niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

Skip to content