VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 12.05.2024 r.

 1. Wczoraj 11 maja dzieci naszej parafii przystąpiły do podczas Mszy św. o godz. 11.00 do Pierwszej Komunii Św., bardzo dziękuję wam wszystkim za modlitwę w ich intencji, raz jeszcze serdecznie też dziękuję rodzicom dzieci za wszelką okazaną pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. I też bardzo gorąco dziękuję Pani Iwonce za przygotowanie dzieci od strony muzycznej i za wsparcie duchowe oraz obecność na wszystkich próbach.
 2. Radość z przyjęcia pierwszej komunii św. pragniemy wraz z dziećmi przedłużać przeżywając tzw. „Biały Tydzień”. Dlatego wraz z dzisiejszą niedzielą będziemy się spotykać od poniedziałku – do środy włącznie na Mszy św. o godz. 18.00. W środę będzie zakończenie białego tygodnia i rozdanie pamiątek komunijnych.
 3. Jutro 13 maja przypada w naszej wspólnocie pierwsze nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam do wspólnej modlitwy tradycyjnie o godz. 20.00 – Msza św., od 19.00 będzie adoracja NS, a po Mszy św. odmówimy różaniec w procesji wokół kościoła. Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. dr Łukasz Kowalski, wikariusz parafii katedralnej w Olsztynie i dyrektor studium muzyki kościelnej przy UWM. Zapraszam.
 4. Przeżywamy maryjny miesiąc i tradycyjne związane z nim nabożeństwa majowe. Zapraszam na te nabożeństwa przed wieczorną Mszą św. a w niedzielę o godz. 8.45. Zapraszam także na nabożeństwa w plenerze przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii o godz. 19.00.
  • 1.05. 2024r. Krzyż na końcu ulicy Leszczynowej.
  • 3.05.2024r. Krzyż przy wjeździe na osiedle nowoczesne.
  • 5.05.2024r. Kapliczka przy ulicy Modrzewiowej.
  • 11.05. 2024r. Kapliczka św. Rodziny przy ulicy Leszczynowej.
  • 12.05.2024r. Kapliczka MB rozwiązującej węzły, oś. nowoczesne przy drodze na Bogdany.
  • 19.05.2024r. Kapliczka MB na skrzyżowaniu ulicy Leszczynowej i Modrzewiowej.
  • 25.05.2024r. Kapliczka przy ul. Leśnej przy drodze na Klebark Wielki.
  • 26.05.2024r. Kapliczka w Bogdanach.
 5. Zapraszam na kolejne spotkanie organizacyjne w sprawie Jubileuszu 25-lecia naszej parafii i organizacji z tej okazji naszego festynu parafialnego. Spotkanie w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 na plebanii.
  I już dziś gorąco proszę o pomoc w zorganizowaniu naszej uroczystości, bardzo proszę nasze drogie parafianki o upieczenie ciast i słodkości na to wydarzenie. Od przyszłej niedzieli do puszki pod kościołem rozpoczniemy zbiórkę funduszy na organizację festynu i jubileuszu parafii. Bóg zapłać.
 6. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii również za wpłaty na konto.
 7. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10zł oraz „Mały gość” – 7 zł.

Szczęść Boże!

Skip to content