V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3.04.2022 r.

1. W okresie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa „Drogi Krzyżowej” w każdy piątek o 16.30 dla dzieci oraz o 17.30 dla dorosłych. Na nabożeństwo „Gorzkich Żali” zapraszam w każdą niedzielę na 8.40 oraz na 16.30.
  2. W poniedziałek i czwartek zapraszam na Msze św. o godzinie 8.00.
  3. W przyszłą sobotę zapraszam na zbiórkę służbę liturgiczną naszej parafii na 10.00
  4. Przyszła Niedziela jest szóstą Niedzielą Wielkiego Postu i nazywana jest Niedzielą Męki Pańskiej. Tego dnia we wszystkich świątyniach w czasie liturgii czytany jest opis męki Pańskiej. Tego dnia również na każdej Mszy św. będę świecił palmy, które przypominają uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Tam się dopełni Jego mesjańska misja zbawienia człowieka. Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna również okres Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.
  5. Jak co roku w czasie Wielkiego Postu przeprowadzamy zbiórkę produktów żywnościowych oraz różnych środków czystości dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii. Pamiętajmy także o nich w tym czasie WP.
  6. Dziękuję ze wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii, również za wpłaty na konto parafialne. Dziękuję za gruntowne sprzątanie kościoła w zeszłym tygodniu. Ofiary składane do puszki pod chórem przeznaczamy na dekorację wielkanocną grobu Pańskiego.
  7. Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w cenie 8 zł oraz „Małego gościa” – 5 zł.