V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023 r.

 1. Dziś kończymy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził dla ks. Marcin Sawicki – dyrektor olsztyńskiego oddziału radia „PLUS”. Dziękuję za poświęcony czas dla naszej wspólnoty parafialnej i trud głoszenia. Dziękuję za ofiary dnia dzisiejszego, które są wyrazem naszej wdzięczności dla rekolekcjonisty. Dziękuję również księżom spowiednikom za obecność i posługę w konfesjonale w czasie rekolekcji. Także wielkie podziękowania drogim parafiankom za przygotowanie posiłków dla księży i pomoc w kuchni – Serdeczne Bóg Zapłać.
 2. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci 16.30 i dla dorosłych o 17.30. W niedzielę zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 8.40.
 3. Przyszła Niedziela jest szóstą Niedzielą Wielkiego Postu i nazywana jest Niedzielą Męki Pańskiej. Tego dnia we wszystkich świątyniach w czasie liturgii czytany jest opis męki Pańskiej. Tego dnia również na każdej Mszy św. będę świecił palmy, które przypominają uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Tam się dopełni Jego mesjańska misja zbawienia człowieka. Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna również okres Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.
 4. Za tydzień w Niedziele Palmową przed kościołem będą rozprowadzane specjalnie przygotowane palmy, a cały dochód z ich sprzedaży przeznaczymy na leczenie dwóch chorych dziewczynek w naszej parafii Ninki Chybowskiej (chorej na wadę genetyczną) oraz Amelki Banaszek (chorej na poważną wadę serca).
 5. Czas Wielkiego Postu zbieramy do kosza wystawionego przy chrzcielnicy produkty żywnościowe oraz środki czystości dla najuboższych członków naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać.
 6. Dziś po Mszy św. o 11.00 zapraszam na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spotkanie jest obowiązkowe, gdyż będą przekazywane ważne informacje.
 7. Dziś także na zakończenie Mszy św. o godzinie 11.00 będzie poświecenie medalików dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
 8. W dniach 27.03.-02.04. w naszym markecie „DINO” będzie wystawiony kosz na produkty spożywcze dla osób mniej zamożnych w naszej parafii. W związku z tym szukamy chętnych wolontariuszy do dyżurowania przy koszu. Chętne osoby są proszone by się zgłaszać do Pani Beaty – sołtys lub do Pana Tomasza Gajewskiego.
 9. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii za wpłaty na konto. Do puszki po chórem zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 10. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10zł oraz „Mały gość” – 7 zł oraz „Gość Extra” – 14 zł.
 11. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i pięknego tygodnia, a naszym gościom miłego pobytu w naszej parafii.

Skip to content