Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022 r.

  1. Przeżywamy Siostry i Bracia święty czas wielkanocny, w czasie Triduum Paschalnego mogliśmy na nowo przeżyć największe Tajemnice naszej Wiary. Czas wielkanocny a zwłaszcza cud Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa umacnia nas w nadziei życia wiecznego razem z Bogiem. Ten, który jest samym życiem, nieśmiertelną miłością pragnie byśmy codziennie świętowali triumf życia w Bogu.
  2. Bardzo gorąco pragnę podziękować wszystkim, którzy poświecili swój cenny czas w przygotowaniu naszej świątyni do obchodów Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Bardzo dziękuje za sprzątanie oraz bezcenną pomoc w dekorowaniu kościoła (Pani Agacie), bardzo dziękuje za prace porządkowe przed i wokół kościoła. Dziękuję służbie liturgicznej i Panom Szafarzom za oprawę liturgiczną. Dziękuję Pani organistce Iwonce za przygotowanie oprawy muzycznej oraz wraz parafianami za przygotowanie czytanej Pasji w czasie liturgii Wielkiego Piątku. Dziękuję księdzu Tadeuszowi za nieocenioną pomoc duszpasterską. Naprawdę gorące podziękowania dla wszystkich całym sercem. Mam nadzieję, że w tych podziękowaniach nikt nie czuje się pominięty.
  3. W przyszłym tygodniu będziemy przeżywać drugą niedzielę wielkanocną, która Pragnieniem Samego Jezusa przekazanym św. Faustynie ma być Świętem Miłosierdzia Bożego. Dlatego w związku z tym świętem przed każdą Mszą świętą wieczorną, do przyszłej niedzieli odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Modlimy się, aby miłosierdzie Boga wylewało się nieustannie na cały świat i każdego człowieka.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy również gościć w naszej parafii kleryka Wojciecha, który zbierze ofiary na utrzymanie naszego Warmińskiego Seminarium Duchownego. Już dziś dziękuję za wszelkie ofiary na ten cel.
  5. Dziękuję za wszelką waszą życzliwość za składane ofiary. Szczególnie za ofiary złożone na przystrojenie grobu Pańskiego jak i ciemnicy. Serdeczne Bóg Zapłać.
  6. Na koniec pragnę Wam życzyć wszelkiego Bożego błogosławieństwa, Niech Zmartwychwstały Chrystus umacnia waszą wiarę przede wszystkim w miłość Boga, która nigdy się nie cofa w, a wręcz wyprzedza nas „Bo przecież On pierwszy nas umiłował”. Życzę wiary w Jego słowa, że Chrystus jest miłośnikiem życia ludzkiego, oraz życzę otwartości serca, gdy puka do drzwi naszego serca.
  7. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Wszystkim życzę dobrego tygodnia, na ten czas niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

Skip to content