NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 9.04.2023 r.

1. Bardzo pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowaniu naszej świątyni na święta wielkanocne. Dziękuję wszystkim paniom za pomoc w sprzątaniu kościoła w zeszły poniedziałek, dziękuję Panom za pomoc w ustawianiu dekoracji, Paniom za udekorowanie grobu Pańskiego i ciemnicy. Bardzo dziękuję służbie liturgicznej za piękną posługę w czasie całego Triduum Paschalnego. Dziękuję Pani Iwonce za oprawę muzyczną oraz wszystkim czytającym pasję w WP oraz czytania w czasie Wigilii Paschalnej, dziękuję wykonującym psalmy i wszystkim zaangażowanym w śpiew. Dziękuję także za posadzenie kwiatów przy krzyżu misyjnym przed kościołem. Bardzo dziękuję wszystkim za otwarte serce.
  2. Msze św. w Wielkanoc: Rezurekcja o 6.00, a następnie 11.00 oraz 17.00. W poniedziałek wielkanocny: 9.00, 11.00 i 17.00.
  3. W Niedziele Palmową przed kościołem sprzedawane były specjalnie przygotowane palmy. Cały dochód z ich sprzedaży przeznaczamy na leczenie dwóch chorych dziewczynek w naszej parafii Ninki Chybowskiej oraz Amelki Banaszek. Również dziękuję za przygotowanie palm na sprzedaż a ponieważ ich trochę zabrakło to była szybka akcja ich dorabiania, bardzo dziękuję za tę inicjatywę.
  4. Kandydatów do bierzmowania bardzo proszę o jak najszybsze dostarczenie kartek z podpisem katechety i przypominam o próbach przed bierzmowaniem w środę 12.04 i piątek 14.05 – obecność obowiązkowa.
  5. Jutro w poniedziałek wielkanocny do puszek przed kościołem będziemy zbierali ofiary na KUL.
  6. Przyszła Niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, trwamy w nowennie do Miłosierdzia Bożego przed tym świętem. Do nowenny zachęcał św. Faustynę Pan Jezus i sam treść tej modlitwy jej podyktował. Nowennę odmawiać będziemy do soboty włącznie przed wieczorną Mszą św. Jutro natomiast przed godziną 9.00. Niedziela Miłosierdzia Bożego to również święto CARITAS.
  7. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10zł oraz „Mały gość” – 7 zł oraz „Gość Extra” – 14 zł.
  8. Bardzo dziękuję za wszelką życzliwość. Życzę wszystkim dobrego tygodnia