NIEDZIELA Zesłania Ducha Św. – 28.05.2023 r.

 1. Zapraszam na ostanie nabożeństwa majowe we wtorek i w środę, a od czwartku na „nabożeństwa czerwcowe” ku Czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przed każdą wieczorną Mszą św. o godz. 17.45 w niedziele nabożeństwa czerwcowe o 8.45.
 2. Dziś zapraszam na ostatnie nabożeństwo majowe w plenerze, które będzie przy kapliczce w Bogdanach. Rozpoczniemy o godzinie 19.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będę odwiedzał chorych naszej parafii od godz. 8.30, spowiedź św. od godz. 17.00 a nabożeństwo pierwszo-piątkowe przed Mszą św. o godz. 18.00. W sobotę natomiast zapraszam na nabożeństwo pierwszej soboty ku Czci Niepokalanego Serca NMP na godzinę 17.00.
 4. Od dzisiejszej niedzieli do puszek zbieramy fundusze na organizację festynu parafialnego, który jest zaplanowany na 18 czerwca. Bóg zapłać.
 5. Za tydzień w sobotni wieczór zapraszam na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała do niedzieli do 7.00. Jest to ogólnopolska inicjatywa modlitwy o błogosławieństwo dla naszej ojczyzny. Rozpoczniemy o godz. 21.00 „Apelem Jasnogórskim”, potem odmówimy różaniec, a następnie ok 22.00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu. Na stoliku pod chórem jest lista, na którą można się wpisać.
 6. Zapraszamy szczególnie dzieci do „WSPÓLNEGO KONCERTU UWIELBIENIOWEGO” podczas festynu parafialnego 18 czerwca. Repertuar piosenek jest już wybrany, ale pragniemy na ten dzień stworzyć taki dziecięcy zespół. Próba w sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej. Proszę się zgłaszać do Pani Ani Świder lub Pani Iwonki.
 7. 8 czerwca (za ponad tydzień) wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej „Boże Ciało”. Przejdziemy w uroczystej procesji ulicami naszej miejscowości. Już dziś bardzo proszę o przygotowanie czterech ołtarzy i przystrojenie swoich posesji w miejscu przechodzenia procesji. Ołtarze będą w tradycyjnych miejscach.
  • 1. Przy kapliczce na ulicy Modrzewiowej,
  • 2. przy kapliczce na skrzyżowaniu ulic Leszczynowej i Modrzewiowej,
  • 3. na skrzyżowaniu ulic Kwiatowej i Akacjowej,
  • 4. przy kościele.
 8. Serdecznie zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków oraz proszę w miarę możliwości, aby uzbierać płatki kwiatowe ze swoich posesji.
 9. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10zł
 10. Bardzo dziękuję za wszelką życzliwość. Życzę wszystkim dobrego tygodnia
 11. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i pięknego tygodnia, a naszym gościom miłego pobytu w naszej parafii.

Skip to content