Niedziela Palmowa, Męki Pańskiej – 10.04.2022 r.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Wielki Tydzień, w którym będziemy rozważali najważniejsze tajemnice naszej wiary: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Zaplanujmy sobie czas tak, by szczególnie w Triduum Paschalne uczestniczyć w tych pięknych i głębokich nabożeństwach.
 2. W WIELKI CZWARTEK o 19.00 zapraszam na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej podczas, której dziękujemy Bogu za sakramenty Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do miejsca przechowania (ciemnicy) oraz adoracja Pana Jezusa do godziny 24.00.
  W WIELKI PIĄTEK – od godziny 8.00 rozpoczniemy adorację Pana Jezusa w Ciemnicy. Natomiast o 19.00 zapraszam na wieczorną Liturgię Męki Pańskiej na zakończenie Liturgii przeniesiemy Pana Jezusa do grobu. Adoracja do 24.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O godzinie 15.00 rozpoczniemy 9-dniową nowennę do Miłosierdzia Bożego.
  WIELKA SOBOTA – to dzień czuwania przy grobie Pana Jezusa, wspominamy Jego zstąpienie do otchłanie oraz oczekujemy na Wigilię Paschalną. Adoracja przy grobie Pańskich od godziny 9.00 do 19.00.
  W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszam na godzinę 8.00 na Ciemne Jutrznie.
  POŚWIECENIE POKARMÓW w Wielką Sobotę od godziny 9.00 do 12.00 CO PÓŁ GODZINY
  W Wielką Sobotę Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godzinie 20.00. Podczas tej liturgii przebogatej w symbole, poświęcimy ogień i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
 3. Msze św. w Wielkanoc: rezurekcja o 6.00, a następnie o 9.00, 11.00 oraz 17.00. W drugi dzień świąt: 9.00, 11.00 i 17.00.
 4. Bardzo chciałbym podziękować członkom naszego koła różańcowego za ufundowanie nowego katafalku, który jest niezbędnym wyposażeniem ceremonii pogrzebowych (ale proszę się nie spieszyć z użyciem go)
 5. Gorące podziękowanie także dla „Koła Gospodyń Wiejskich” za wykonanie piękniej palmy na dzisiejszą uroczystość.
 6. Dziś na zakończenie Mszy św. o godzinie 11.00 poświecenie książeczek do nabożeństwa oraz medalików dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Św.
 7. Bardzo dziękuję za wszelką życzliwość. Życzę wszystkim dobrego tygodnia i owocnego przygotowania do świąt Wielkanocnych.
 8. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Wszystkim życzę dobrego tygodnia, na ten czas niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

Skip to content