NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 16.04.2023 r.

1. Przeżywana dziś niedziela Miłosierdzia Bożego przypomina nam, że ten największy przymiot Pana Boga jest nam w wymiarze wieczności dany jako „ostatnia deska ratunku” – według wizji św. siostry Faustyny, a wymiarze ludzkim jest nam zadany jako chrześcijańska powinność pomocy drugiemu człowiekowi. Dlatego Niedziela Miłosierdzia Bożego to również święto CARITAS.
  2. Jutro po porannej Mszy św. bardzo bym prosił o pomoc przy rozbieraniu dekoracji świątecznej w naszej świątyni. Bóg zapłać już dziś za pomoc.
  3. W najbliższą środę podczas Mszy św. o godzinie 18.00 młodzież z naszej parafii otrzyma z rąk biskupa Janusza Ostrowskiego Sakrament Bierzmowania. Bardzo serdecznie zapraszam na tę Eucharystię, otoczmy naszą młodzież modlitwą i prośmy wspólnie o wylanie dla nich Darów Ducha Świętego. Młodzież natomiast zapraszam na ostatnią próbę przed bierzmowaniem we wtorek o godz. 19.00, która rozpocznie się sakramentem pokuty przed środową uroczystością.
  4. Staraniem księdza Andrzeja Adamczyka nasza parafia otrzymała relikwie świętego Jana Pawła II, w związku z tym kardynał Stanisław Dziwisz zaprosił mnie po odbiór tychże relikwii w Krakowie w poniedziałek 24 kwietnia.
  5. W przyszłą sobotę o godzinie 19.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej komunii św. wraz z rodzicami na pierwszą próbę przed pierwszą komunią św.
  6. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10zł oraz „Gość Extra” – 14 zł.
  7. Bardzo dziękuję za wszelką życzliwość. Życzę wszystkim dobrego tygodnia