Kolęda Wójtowo 2022 r.

Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

Szanowni Państwo, drodzy Parafianie!

            Nazywam się Ksiądz Paweł Kozicki i chciałbym w tym miejscu serdecznie Was wszystkich pozdrowić oraz przesłać serdeczne życzenia świąteczne.

Drodzy parafianie! W tym liście chciałbym Was poinformować, że od 1 lipca 2021r. jestem proboszczem w Parafii Wójtowo. Z wieloma z Was nie miałem okazji do tej pory się zapoznać i zamienić chociaż kilka zdań. Zwykle dobrą okazją do zapoznania są odwiedziny zwane „kolędą”. Niestety czas pandemii, który nadal twa w dużym stopniu ograniczył możliwość takich spotkań ze względu na lęk przed zachorowaniem. Lęk jest dla mnie jak najbardziej zrozumiały i trzeba się liczyć z tym, że wiele osób nie jest gotowych na odwiedziny kapłana w tej sytuacji.

Niemniej jednak chciałbym w tym roku rozpocząć odwiedziny kolędowe, ale oczywiście z zachowaniem środków ostrożność. Zamysł tej kolędy byłby mniej więcej następujący:

  1. Wizyta trwałaby maksymalnie 15 minut.
  2. Będę w maseczce i jeśli ktoś będzie sobie tego życzył wylegitymuję się certyfikatem świadczącym o zaszczepieniu dwoma dawkami przeciw COVID 19. (też tu nadmieniam, że przechodziłem zakażenie miesiąc temu – izolację zakończyłem 28.11.2021r)
  3. Oczywiście będzie dla mnie całkowicie zrozumiałe, jeśli ktoś ma wątpliwości z powodu kolędy lub po prostu się lęka zakażenia i odmówi mi odwiedzin w swoim domostwie. W takiej sytuacji będzie możliwość, krótkiej modlitwy przed Waszym domem z udzieleniem Bożego błogosławieństwa (ale to też na wyraźne wasze życzenie).
  4. Podaję również mój telefon kontaktowy 785 984 768
  5. Plan kolędy będzie podawany w ogłoszeniach parafialnych na stronie www.parafiawojtowo.pl

Mam nadzieję, że czas kolędy będzie sprzyjał wzajemnemu poznaniu się w duchu Jezusowego pokoju.

Szczęść Boże
Ks. Paweł Kozicki
proboszcz

Skip to content