IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27.03.2022 r.

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa „Drogi Krzyżowej” w każdy piątek o 16.30 dla dzieci oraz o 17.30 dla dorosłych. Na nabożeństwo „Gorzkich Żali” zapraszam w każdą niedzielę na 8.40 oraz na 16.30.
 2. W poniedziałek i wtorek Msze św. będą odprawiane o 8.00 ze względu na rekolekcje w dekanacie.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać Pierwszy Piątek i Pierwszą Sobotę miesiąca. Spowiedź pierwszo – piątkowa od godziny 17.00 – tego dnia również odwiedzę chorych naszej parafii. W sobotę nabożeństwo ku czci NMP od godz. 17.00 zapraszam. Także w sobotę Nasza Parafia jest „kościołem stacyjnym” zapraszam adorację, którą rozpoczniemy od 15.00 będzie możliwość skorzystania w tym czasie z sakramentu spowiedzi św.
 4. W najbliższy piątek 1 kwietnia zapraszamy na Nocną Drogę Krzyżową wokół Wójtowa. Rozpoczynamy Mszą Świętą o 20.30. Ok 21.00 w małych grupach wyruszymy na Drogę Krzyżową spod kościoła. Więcej szczegółów, jak np. mapa trasy i informacje jak się przygotować są na parafialnym profilu na Facebooku.
 5. W obliczu wojny na Ukrainie Wyższe Seminarium Duchowne ,,Hosianum” przyjęło pod swój dach ponad 100 uchodźców. Wobec dramatu, który przeżywają w swojej ojczyźnie znaleźli tutaj bezpieczne schronienie. W duchu ewangelicznej solidarności i miłosierdzia pragniemy zapewnić im spokojny pobyt. W związku z tym zwracamy się do wiernych naszej Archidiecezji o pomoc w podjętym dziele. Możemy udzielić wsparcia poprzez przekazywanie darów materialnych (żywność, środki chemiczne…) lub pieniężnych. Listę bieżących potrzeb znajdziemy na stronie internetowej Seminarium Duchownego lub na seminaryjnym Facebooku. Dary pieniężne można przesłać na konto seminaryjne z dopiskiem ,,pomoc uchodźcom” (znajdziemy je na tablicy ogłoszeń lub na stronie internetowej Seminarium Duchownego www.hosianum.pl ). Za wszelką pomoc i otwarte serce serdecznie dziękujemy, pamiętając o naszych dobroczyńcach w codziennych modlitwach.
  Nr konta: 46 1020 3541 0000 5502 0010 9785
 6. Jak co roku w czasie Wielkiego Postu przeprowadzamy zbiórkę produktów żywnościowych oraz różnych środków czystości dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii. Pamiętajmy także o nich w tym czasie WP.
 7. Dziękuję ze wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii, również za wpłaty na konto parafialne. Dziękuję za gruntowne sprzątanie kościoła w zeszłym tygodniu. Ofiary składane do puszki pod chórem przeznaczamy na dekorację wielkanocną grobu Pańskiego.
 8. Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w cenie 8 zł oraz „Małego gościa” – 5 zł.
 9. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Wszystkim życzę dobrego tygodnia, na ten czas niech Dobry Bóg Wam błogosławi.

Skip to content