IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023 r.

 1. Za tydzień 24-26 marca będziemy przeżywać w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Marcin Sawicki – dyrektor olsztyńskiego oddziału radia „PLUS”. Nauki rekolekcyjne w Piątek o godz. 17.00 i 19.00; w Sobotę o godz. 11.00 i 18.00; w Niedziele o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. W czasie rekolekcji będzie okazja skorzystania z przedświątecznego Sakramentu Pokuty.
 2. W sobotę w dzień rekolekcji 25 marca zapraszam na wieczorne uwielbienie Pana Boga po Mszy św. o godz. 18.00. W przyszłą sobotę nasza parafia jest również tzw. „KOŚCIOŁEM STACYJNYM”, dlatego między mszami o godzinie 11.00 i 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 3. W czasie Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Z racji rekolekcji w piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich będzie o 18.30. W niedzielę zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 8.40.
 4. Czas Wielkiego Postu zbieramy do kosza wystawionego przy chrzcielnicy produkty żywnościowe oraz środki czystości dla najuboższych członków naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać.
 5. Kandydatów do bierzmowania proszę o podanie w zakrystii informacji, kto będzie świadkiem bierzmowania, jak również jakie imię patrona wybrano na bierzmowanie. A za tydzień w niedzielę zapraszam na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spotkanie jest obowiązkowe, gdyż będą przekazywane ważne informacje.
 6. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy św. o godzinie 11.00 będzie poświecenie medalików dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
 7. W dniach 27.03.-02.04. w naszym markecie „DINO” będzie wystawiony kosz na produkty spożywcze dla osób mniej zamożnych w naszej parafii. W związku z tym szukamy chętnych wolontariuszy do dyżurowania przy koszu. Chętne osoby są proszone by się zgłaszać do Pani Beaty – sołtys lub do Pana Tomasza Gajewskiego.
 8. Za dwa tygodnie przypada Niedziela Palmowa. Przed kościołem będą rozprowadzane specjalnie przygotowane palmy, a cały dochód z ich sprzedaży przeznaczymy na leczenie dwóch chorych dziewczynek w naszej parafii Ninki Chybowskiej (chorej na wadę genetyczną) oraz Amelki Banaszek (chorej na poważną wadę serca).
 9. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii za wpłaty na konto. Do puszki po chórem zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 10. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10 zł.
 11. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i pięknego tygodnia, a naszym gościom miłego pobytu w naszej parafii.

Skip to content