IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023 r.

  1. Jutro w poniedziałek 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, rozpoczynamy też miesiąc „maryjny” oraz związane z nim nabożeństwa majowe. Jutro zapraszam na Mszę św. o godzinie 11.00 i pierwsze nabożeństwo majowe o 10.45.
  2. Nabożeństwa majowe w tygodniu 17.45. Zapraszam również na nabożeństwa majowe w plenerze przy kapliczkach w różnych miejscach naszej parafii. Pierwsze takie nabożeństwo odbędzie się w środę po wieczornej Mszy św. przy krzyżu w lesie na przedłużeniu ulicy Leszczynowej, natomiast w przyszłą niedzielę przy kapliczce na ulicy leśnej przy drodze na Klebark Wielki, te nabożeństwa rozpoczniemy o godz. 19.00.
  3. W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym o godz. 9.00, 11.00 oraz 17.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będę odwiedzał chorych naszej parafii od godz. 8.30, spowiedź św. od godz. 17.00 a nabożeństwo pierwszo-piątkowe przed Mszą św. o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe wyjątkowo w piątek po Mszy św. W sobotę natomiast zapraszam na nabożeństwo pierwszej soboty ku Czci Niepokalanego Serca NMP na godzinę 17.00.
  5. Dzisiaj podczas Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcę książeczki do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do przyjęcia pierwszej komunii św.
  6. Jak już zapowiadałem wcześniej w zeszły poniedziałek 24 kwietnia wraz z przedstawicielami naszej parafii udałem się do Krakowa po odbiór relikwii św. Jana Pawła II jako dar dla naszej parafii. Było to bardzo głębokie duchowe przeżycie, a jednocześnie bardzo miłe 15 minutowe spotkanie z Kardynałem Dziwiszem, który przekazał nam relikwie (kroplę krwi) św. Jana Pawła II. Ksiądz kardynał pytał jak duża jest parafia i gdzie jest dokładnie położona, był bardzo tym zainteresowany. Jednocześnie w Jego głosie był wyczuwalny ogromny ból z powodu tego, że za granicą Jan Paweł II jest bardziej kochany niż w Polsce. Dziś wiemy, że prawdy historyczne o każdym człowieku jest bardzo łatwo potraktować powierzchownie i doskonale zmanipulować. Jak widać Jana Pawła II i to nie ominęło nawet po śmierci i po szczegółowym procesie kanonizacyjnym. Myślę, jednak, że jest w nas jakaś radość z powodu tych relikwii dla Parafii – zyskaliśmy szczególnego patrona, który jednał ludzi z Bogiem, ale także miał chryzmat jednania ludzi między sobą. To Jan Paweł II wypowiedział kiedyś ważne słowa po upadku „muru berlińskiego”, który symbolicznie dzielił Europę, mówił wtedy, że jest jeszcze inny „niewidzialny mur”, który przebiega przez ludzkie serca. Ten mur nas od siebie odgradza, dzieli, różni między sobą. Potrzeba, aby zburzyć najpierw ten mur, który biegnie przez środek naszych serc. Bardzo bym chciał, aby relikwie św. Jana Pawła II, znalazły miejsce w naszym kościele i w związku z tym chcę rozpocząć zbiórkę na odpowiedni relikwiarz oraz tzw. „relikwiarium” czyli miejsce przechowania relikwii. Jeśli, ktoś ma pragnienie złożenia ofiary na ten cel, to proszę, aby to uczynić osobiście u mnie.
  7. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10zł
  8. Ogłoszenie Pani Sołtys. 2 maja od godz. 11-13 przy świetlicy odbędzie się szczepienie psów. Więc jeśli ktoś nie zaszczepił jeszcze swego psa przeciw wściekliźnie jest taka możliwość. Zapraszamy.  
  9. Bardzo dziękuję za wszelką życzliwość. Życzę wszystkim dobrego tygodnia
  10. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i pięknego tygodnia, a naszym gościom miłego pobytu w naszej parafii.

Skip to content