IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2022 r.

1. Przed nami ostatni tydzień adwentu. Zapraszam na msze roratnie w poniedziałek, czwartek oraz sobotę na godz. 7.00 rano.
  2. Bardzo chciałbym zaprosić Panów z naszej parafii i prosić pomoc w osadzeniu i ustawieniu choinek w naszym kościele w we wtorek po wieczornej Mszy św., a w środę bym poprosił też szczególnie Panie do pomocy w sprzątaniu kościoła i ustawieniu dekoracji.
  3. W sobotę będziemy przeżywać szczególny wieczór wigilijny. Gromadzimy się tego wieczoru w naszych rodzinach by składać sobie życzenia, podzielić się opłatkiem i wspólnie spędzić ten szczególny czas śpiewając kolędy oraz wspominając noc, w której narodził się Jezus Chrystus Zbawiciel. Zapraszam na Mszę świętą „PASTERKĘ” o godz. 20.00 (szczególnie z dziećmi) oraz o 22.00
  4. Już dziś zapraszamy do udziału w Jasełkach, które pragniemy zorganizować po świętach Bożego Narodzenia. Bardzo proszę się zgłaszać w tej sprawie do Pani Iwonki i Pani Ani Świder.
  5. Jak co roku, w tym czasie ustawiamy przy chrzcielnicy kosz na produkty żywnościowe i środki czystości dla najuboższych członków naszej parafii. Zachęcam by się włączyć w tę piękną inicjatywę.
  6. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary na rzecz naszej parafii. Do puszki pod chórem zbieramy ofiary na dekorację świąteczną naszej świątyni. Bóg zapłać.
  7. Przy ambonce pojawiły świece „Caritas” na stół wigilijny – „wigilijne dzieło pomocy dzieciom najbiedniejszym”, małe świece są w cenie 10 zł, wesprzyjmy to szlachetne dzieło. Są również poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara dobrowolna.
  8. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 8 zł oraz „Małego Gościa” – 5zł.