III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą biblijną, która rozpoczyna tydzień biblijny. Jako ludzie wiary mamy sobie też stawiać pytanie jaka jest moja osobista relacja ze Słowem Bożym, gdyż według słów św. Pawła Apostoła: „wiara rodzi się z tego co się słyszy, a tym co się słyszy jest słowo Chrystusa”.
  2. W poniedziałek nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcę książeczki do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do przyjęcia pierwszej komunii św.
  4. W zeszłą środę młodzież z naszej Parafii przyjęła z rąk biskupa Janusza Ostrowskiego Sakrament Bierzmowania. Życzę naszej młodzieży, aby dzięki temu darowi wzrastali w wierze i nie gasili w sobie zapału życia. Również bardzo gorąco dziękuję rodzicom za wielkie zaangażowanie, za sprzątanie kościoła na uroczystość bierzmowania, dziękuję za przygotowanie posiłku dla księży przybyłych na bierzmowanie (bardzo bym prosił o zabranie naczyń, które są w salce).
  5. Bardzo dziękuję za w pomoc w sprzątnięciu dekoracji świątecznej w ostatni poniedziałek.
  6. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 10zł oraz „Gość Extra” – 14 zł.
  7. Bardzo dziękuję za wszelką życzliwość. Życzę wszystkim dobrego tygodnia