II NIEDZIELA ADWENTU – 4.12.2022 r.

1. Trwamy w okresie adwentu, pełnego zadumy oczekiwania na światło nadchodzącego zbawiciela Jezusa Chrystusa. Zapraszam w tygodniu na Msze Roratnie w poniedziałek, czwartek oraz sobotę na godz. 7.00 rano. Nie będzie Mszy św. we wtorek ze względu na rekolekcje w dekanacie.
  2. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia zapraszam na godzinę łaski o godz. 12.00-13.00 będzie w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to GODZINA ŁASKI, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej.
  3. Uczestniczymy w akcji „Oczyść dom i świat z elektrośmieci”. Zużyty sprzęt elektroniczny jest zbierany do środy 7 grudnia do godz. 16.00. Elektro-śmieci składujemy pod schodami przy wejściu do salki parafialnej.
  4. Przed 4 niedzielą Adwentu będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje adwentowe 16-18 grudnia. Rekolekcje wygłosi ks. Radosław Czerwiński prefekt roku propedeutycznego WSD „Hosianum”.
  5. W drugi dzień rekolekcji 17 grudnia po ostatniej Mszy św. zapraszamy na Adwentowe Uwielbienie Pana Boga, które będzie trwało ok 30-40 minut. Ten modlitewny czas uwielbienia kierujemy do wszystkich członków naszej parafii, młodszych i starszych.
  6. Już dziś zapraszamy do udziału w Jasełkach, które pragniemy zorganizować po świętach Bożego Narodzenia. Bardzo proszę się zgłaszać w tej sprawie do Pani Iwonki i Pani Ani Świder.
  7. Jak co roku, w tym czasie ustawiamy przy chrzcielnicy kosz na produkty żywnościowe i środki czystości dla najuboższych członków naszej parafii. Zachęcam by się włączyć w tę piękną inicjatywę.
  8. Serdecznie zapraszam do róży różańcowej, jest już zapisanych 13 osób, modlimy się, aby Maryja wyrosiła łaskę dla tej tworzącej się róży różańcowej.
  9. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary na rzecz naszej parafii. Do puszki pod chórem zbieramy ofiary na dekorację świąteczną naszej świątyni. Bóg zapłać.
  10. Przy ambonce pojawiły świece „Caritas” na stół wigilijny – „wigilijne dzieło pomocy dzieciom najbiedniejszym”, małe świece są w cenie 10 zł, duża świeca 20 zł, wesprzyjmy to szlachetne dzieło.
  11. Są również poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  12. Serdeczne podziękowanie za składane ofiary na potrzeby naszej parafii.
  13. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 8 zł oraz „Małego Gościa” – 5zł.