Boże Ciało 2021 w Wójtowie

Uroczystość Bożego Ciała w tym roku będzie podobna do tej sprzed roku. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z naszego kościoła procesja do 4 ołtarzy na terenie wioski.Ołtarze będą przy zabytkowych krzyżach i kapliczkach. 

Trasa procesji: ul. Kwiatowa, ul. Jaśminowa i ul. Migdałowa – 1. Ołtarz przy kapliczce na ul. Modrzewiowej. 

Dalej ul. Modrzewiową do kapliczki na rogu ul. Leszczynowej – 2. Ołtarz. Następnie wrócimy się ul Modrzewiową i Akacjową do 3. Ołtarza – przy krzyżu na skrzyżowaniu ul. Kwiatowej z Akacjową koło posesji P. Gajewskich.

Potem ul. Kwiatową powrócimy do naszego kościoła, gdzie będzie 4. Ołtarz i zakończenie procesji. Jeżeli komuś trudno by było iść w procesji, może oczekiwać przy jednym z ołtarzy.

Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy, szczególnie mieszkańców posesji w pobliżu ołtarzy, ale także mieszkańców Osiedla Leśnego i Nowoczesnego oraz Bogdan. Godnie, pięknie i z miłością oddajmy cześć Jezusowi Eucharystycznemu, który wychodzi, aby nam błogosławić. Bardzo proszę o jak najliczniejsze zaangażowanie się w udział w procesji z zachowaniem norm bezpieczeństwa.  Proszę by dziewczynki sypały kwiatki w procesji. Proszę również o uczestnictwo dzieci, które były u 1. Komunii św. a albach komunijnych oraz dzieci, które będą miały rocznicę 1. Komunii św. 

Tradycyjnie w Boże Ciało o godz. 11.00 będzie rocznica 1. Komunii św. Spowiedź dzieci z okazji rocznicy I. Komunii św. w środę o godz. 19.00

Skip to content